Siber Suçlar Avukatı

İnternet ve sosyal medya kullanımı her geçen gün yaygınlaştığından siber suçlar avukatı ihtiyacı da bir o kadar yaygınlaşır. Bireyler, kendi isim ve fotoğraflarıyla ya da takma isimlerle farklı internet platformlarında yer alır.

Kullanıcıların fikirlerini belirtebileceği ve fotoğraf, video ya da diğer türlerde belge paylaşabileceği pek çok alan bulunur. Aynı zamanda bireysel ya da kurumsal olarak haberler yayınlayan siteler de bulunur. Bu denli paylaşım platformunun bulunması, kötü emelli kişiler tarafından diğer kullanıcılara zarar verilmesine de yol açabilir. Bu platformlar üzerinden bireylerin kişisel bilgileri ele geçirilebilir. İnternet kullanımının kötü niyetli olması ya da kasıtsız olarak zarar verme gibi durumlarda hukuksal boyut devreye girer. Destek alınan bilişim suçları avukatı sayesinde bu alanda da hukuksal mücadele verilir.

Bilişim Suçları Nelerdir?

Siber suçlar avukatı İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin haricinde her şehirde yaygınlaşmıştır. Bunun nedeni dijital çağın yaygınlaşması ile birlikte bilişim kanalları ile işlenen suçların da artış göstermesidir. Bazı suçlar, yasa ile belirlenen bilişim suçları kapsamındadır. Bazı suçlar bu kanunda açıkça belirtilmese de farklı kapsamlarda bulunan ve bilişim kanalları ile işlenen suçlardır. Bu suçlarla da siber suçlar avukatı ilgilenir. Türk Ceza Kanunu’nun 243, 244 ve 245. Maddeleri bu suçlar ile ilgili en kapsamlı yasa maddeleridir. Yasa ile belirtilen siber suçlar;

  • (243) Bilişim sistemine girme suçu,
  • (244) Bilişim sistemini engelleme, verileri bozma ya da yok etme suçu,
  • (245) Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması

Tüm bunlar dışında hakaret, küfür, özel hayatın gizliliğine aykırı davranışlar da internet aracılığı ile yapıldığında siber suçların kapsamına girer. Bu gibi durumları yaşayan bireyler en iyi bilişim avukatı ihtiyacıyla hukuk bürolarına başvurur.

Bilişim Suçları Avukatı Ne İş Yapar?

Siber suçlar avukatı Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerin yanı sıra her bölgede ihtiyaç duyulan bir meslek alanıdır. Hukuk alanı, farklı pek çok kolu bulunan geniş bir alandır. Son 20- 25 yıldır bu alanlara bir yenisi daha eklenmiştir. Siber suçlar avukatı olarak da adlandırılabilen bu hukuk çalışanları, bireylerin internet ve dijital platformlar üzerinden yaşadıkları hukuksal anlaşmazlıkları çözmek adına hizmet verir. Bu alanda çok ciddi suçlar işlenebilir. Bireylerin maddi ve manevi pek çok zarar görebileceği alanlar vardır. Bu nedenle alanında uzman bilişim suçları avukatlarıyla iş birliği yapmak, güvenli bir internet kullanımını beraberinde getirir. Aksi takdirde pek çok mağduriyet yaşanabilir. Direkt olarak siber suçlar kapsamına giren ve dijital platformlar üzerinden işlenen diğer suçlar bilişim avukatlarının alanına girer.

Siber Suçlar Avukatı Ücretleri

Siber suçlar alanında çalışan hukuk çalışanları sayesinde, dijital platformlar üzerinden yaşanan anlaşmazlıklar son bulur. Verilen hizmetler yayınlanan haberi sildirme, yayınlanmış içeriği kaldırma, sahte hesapları kaldırma gibi hizmetlerdir. Bu hizmetler için bilişim suçları avukat ücreti ve avukatın tecrübesi merak konusu olur. Verilen hizmetler online alanlarda itibar ve maddi gücü geri kazanmaya yönelik olduğundan oldukça önemli ve kritiktir. Bu alan son yıllarda gelişmekte olduğu için, güncel problemleri çözmeye adapte olabilen uzman avukatlarla iş birliği yapılması gerekir. Hukuk firmamız aracılığı ile verilen bilişim avukatı ücretleri uygun fiyatlıdır. Bu nedenle internet ve dijital platformlar üzerinden yaşanan her türlü suç için kaliteli ve uygun fiyatlı hizmeti almak mümkün olur. Hukuksal alanda yaşanan anlaşmazlıkların kolay ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması için bu alanda çalışan avukatlarımızdan dilediğiniz zaman hizmet talep edebilirsiniz.

Deniz Hukuku & Deniz ticareti avukatı

Deniz Hukuku Büroları İstanbul

Deniz hukuku büroları İstanbul hizmeti sayesinde deniz ticaretinde yaşayacağınız her türlü sorunu hukuk yoluyla çözebilirsiniz. Deniz hukuku büroları, deniz hukukunda uzmanlaşmış avukatlar tarafından oluşturulmuştur. Deniz

İş Hukuku

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş hukuku avukatı İstanbul hizmeti sayesinde iş yerinde yaşadığınız ve yaşayacağınız sorunlar çözüme ulaşmaktadır. İş davası avukatı İstanbul hizmeti ile sizlere iş yerinde yaşadığınız tüm