Marka Tescil İstanbul

Marka Tescil İstanbul

Marka tescil İstanbul ili ve diğer illerdeki bireyin markasının hem hak hem de sorumluluklarını üstüne alması açısından önemlidir. Markaya sahip olan kişi işletmesinin gereken tüm sorumluluklarına üstenmelidir. Fakat kişi kendi işletmesinin sorumluluklarına üstlenirken yasal yollar ile yapması gerekmektedir.

Marka tescil başvurusu işlem firmanıza veya şahsınıza ait olan markanın bir tür örneğinin hazırlanması anlamına gelmektedir. Bireyin ya da firma logosunun kullanılmış fontları var ise ürününün kendi ambalaj tasarımı ve de etiketlerinden oluşmaktadır. Bu sayede size ait olan taklit edilemeyecektir. Başvuru sonrası dünya patent sorgulama ile beraber başka markaların da benzerlik gösterip göstermediği anlaşılmaktadır. Sorgulama herhangi bir itiraz ile karşılaşılmaması için yapılmaktadır.

Marka Tescil İşlemi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Marka tescil İstanbul ve diğer şehirler ile beraber birey marka araştırmakta ve de sorgulama yaptırmaktadır. İşlemlerin ise verimli bir şekilde olabilmesi açısından herhangi marka vekili vasıtasıyla yapılması gerekmektedir. Uluslararası patent sorgulama işlemi birçok ulusun markaları ile beraber benzerliklerin gösterilip göstermediği konusunda bilgi vermektedir.

Marka tescil ücreti şehir ve de iş yerlerine göre yıldan yıla farklılık göstermektedir. Ayrıca ücretler hizmet alanı ile marka olarak da üretilen ürünler önemli bir yere sahiptir. Belirtilmiş olan tescil ücreti ise başvuru öncesinde ödenmesi gerekmektedir.

Dosya Takibi Nasıl Yapılmaktadır?

Marka tescil İstanbul başta olmak üzere her şehir için hizmet dosya takibi yapma imkanına sahip olmaktasınızdır. Üstelik takip etme amacı ile sizlere evrak numarası ve bunun gibi bilgiler üzerine internetten bilgi almanız mümkündür.

Türk patent dosya takibi için gerekli olan bilgiler; başvuru, evrak, tescil ve de uluslararası tescil numarası olmaktadır. Patent takibi sayesinde markaların tescil başvurusunu kontrol edebilirsiniz. Marka ve Patent başvurunuz ise yayına çıkmadıysa ekranda görünmesi mümkün değildir.

Patent araştırması nasıl yapılır? Öncelikle internet üzerinden bilgi edinebilir ve araştırma yapabilirsiniz. Arama kısmına patent araştırma yazarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Marka logosu daha önce kullanıldıysa ya da kullanılıyorsa bu araştırma sonucu kesin olarak ortaya çıkacaktır.

Siber Suçlar Avukatı İstanbul

Siber Suçlar Avukatı İstanbul

Siber suçlar avukatı İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülkenin genelinde görülen pek çok davaya bakmaktadır. Bunlar siber suçlar karşılığında hakların arandığı

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş hukuku avukatı İstanbul, işçilerin işverenler ile arasındaki ilişkiyi hukuki yönden inceleyen kişidir. İş hukuku avukatları işçi için genel olarak; İhbar tazminatı, Kıdem tazminatı, İşe