İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş hukuku avukatı İstanbul, işçilerin işverenler ile arasındaki ilişkiyi hukuki yönden inceleyen kişidir. İş hukuku avukatları işçi için genel olarak;

 • İhbar tazminatı,
 • Kıdem tazminatı,
 • İşe başlatılmama,
 • Yıllık izinin iptali,
 • Resmî tatillerin ve bayram tatillerinin görmezden gelinmesi,
 • Maddi-manevi zararların tanzimi ve benzeri durumlarda devreye girer.
 • İşveren içinse;
 • Bizzat çalışma ihlali,
 • Yanlış ve ahlak dışı tavır,
 • Özen ve sadakat ihlali,
 • Şirket kurallarına uymama ve benzeri durumlarda devreye girer.

Çalışma ortamlarında ve iş yerlerinde birçok sebep doğrultusunda sorun yaşayabilmek mümkündür. Bu sorunlarla başa çıkabilmek ve haklarınızı koruyabilmek için hukuksal destek almanız gerekmektedir. İş hukuku avukatı da bu noktada sizlere hizmet vermektedir. Bu sebeple iş hukuku konusunda uzman avukat bulmak gerekmektedir Bu avukatlar, günümüzde çalışan ve çalıştıran arasındaki sorunun kısa süre içerisinde çözülmesine olanak sağlamaktadır.

İş Hukuku Davaları

İşçinin kıdem tazminatı, kötü niyet tazminatı, ihbar tazminatı gibi tazminat alacaklarına dayalı mahkemeler iş mahkemesinde görülür. Eğer istenilen iş mahkemesi avukatı İstanbul sınırlarında ise iş hızlı bir şekilde avukatlarımız tarafından tamamlanmaktadır.

Türkiye’deki en başarılı çoğu iş hukuku avukatı İstanbul ilindedir. İş mahkemesine başvurmak için kişi ilk öncelikle işe iade veya tazminat davası açmak istemesi durumunda anlaşma yoluna gitmelidir. Daha sonra iş mahkemesi aşamasına geçilir. İş mahkemesine dilekçe yoluyla başvurulur.

İş Hukuku Avukatı Nasıl Seçilmeli?

En iyi iş hukuku avukatı, seçmek zor bir adım olsa da dikkat edilebilecek belirli noktalar vardır. Bunlardan biri ise seçeceğiniz avukatın uzmanlık alanıdır. Her avukat her alana bakabilir ama her avukat her alanda uzman veya başarılı olmayabilir. Seçeceğiniz avukatın bir iş hukuku avukatı olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir. İşiniz için seçeceğiniz avukatın uzmanlığı davanızın bütün gidişatını değiştirebilir. Avukat seçiminde kararsız kalmanız durumunda iş hukuku avukat tavsiye seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Avukat seçimi davanın kısa sürede çözüme kavuşturulabilmesi açısından önem taşımaktadır. İş hukuku avukatı İstanbul başta olmak üzere ülkemizin pek çok bölgesinde bulunmaktadır. Bu sayede kolaylıkla avukat bulabilirsiniz ve iş hukuku davalarında haklarınızın profesyonel bir şekilde savunulmasına imkan sağlayabilirsiniz.

Siber Suçlar Avukatı İstanbul

Siber Suçlar Avukatı İstanbul

Siber suçlar avukatı İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülkenin genelinde görülen pek çok davaya bakmaktadır. Bunlar siber suçlar karşılığında hakların arandığı

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş hukuku avukatı İstanbul, işçilerin işverenler ile arasındaki ilişkiyi hukuki yönden inceleyen kişidir. İş hukuku avukatları işçi için genel olarak; İhbar tazminatı, Kıdem tazminatı, İşe