İnternetten Haber Silme

İnternetten haber silme, çeşitli sebeplerden dolayı dijital platformlarda yer alan haberlerin bireylere zarar verebilen, itibarlarını zedeleyebilen bir duruma gelmesi nedeniyle alınan hizmettir. Bireyler haklarının ihlal edildiğini düşündükleri durumlarda hukuksal süreç başlatabilir.

Yayınlanan haber ya da benzeri içerikte bireye ya da bir gruba herhangi bir yönden zarar veren bir durum varsa internetten içerik kaldırma işlemi uygulanabilir. Bu sürecin hızlı ve profesyonelce yürütülmesi gerekir. Siber suçlar avukatlarının hizmet alanına giren bu durum için alanında uzman hukuk personelleri ile çalışmak gerekir. Bu sayede yayınlanan haber ya da fotoğraf, video gibi dosyalar hızlı bir şekilde tüm platformlardan silinebilir. Bunun için bu alanda hizmet veren tecrübeli hukuk bürolarıyla anlaşmak gerekir.

İnternetten Haber ve İçerik Silme İşlemi

İnternet üzerinde bireylerin şahsına ya da bulunduğu gruba yönelik zarar verici bir haber ya da içerik bulunduğu takdirde internetten haber silme işlemi gerekir. Bunun için atılması gereken ilk adım haber kaynağı ile iletişime geçip içeriği kaldırmasını talep etmektir. Ancak bu durum her zaman için bu kadar kolay bir şekilde çözülmeyebilir. Bunun için hukuksal süreç başlatılması gerekir. Mahkeme kararıyla yapılacak bu girişimler bilişim hukuku kapsamındadır.

Bireyler internetten haber kaldırma dilekçe örneği gibi konularda profesyonel hukuk personellerinden hizmet alabilir. Alanında tecrübeli bilişim suçları avukatlarından alınan haber sildirme hizmeti hızlı bir şekilde sonuç verir. Hukuksal süreçlerin hızlı bir şekilde sonuçlanması için tüm adımların profesyonel ve doğru bir şekilde atılması gerekir. Mahkeme kararıyla haber kaldırma işlemi için haberin suç teşkil etmesi ve özel hayatın gizliliği ilkesini ihlal etmesi gerekir. Bu durumda dava açılabilir ve haber kısa süre içerisinde tüm platformlardan kaldırılabilir.

İnternetten Haber Neden Kaldırılır?

Kurumsal ya da bireysel pek çok haber sitesi, dijital platformlarda da yer edinmiştir. Özellikle son yıllarda internet ve sosyal medya kullanımının artmasıyla internette yer alan herhangi bir haber çok hızlı bir şekilde yayılır. Bireylerin özel hayatının gizliliğini tehlikeye atan ve 5651 sayılı Kanun gereğince suç sayılan içerikler internetten kaldırılabilir. İnternetten haber silmeişlemi, bireylere zarar vermekte olan herhangi bir yazılı ya da görüntülü haberin dijital platformlardan kalıcı olarak silinmesidir. Bu alan siber suçlar kapsamına girer.

Yayınlanan asılsız ya da zarar verici haberler internetten içerik kaldırma işlemi ile rahatça silinebilir. İlgili kanun uyarınca, bu haberleri yayınlayanlara ve dağıtanlara cezai yaptırım da uygulanabilir. Haklarınızı ihlal ettiğini düşündüğünüz haber ya da içerikler için profesyonel hizmet veren siber suçlar avukatlarından, internetten haber silme hizmeti alabilirsiniz.

Hangi Haberler İnternetten Silinebilir?

Google haber kaldırma işlemi için hukuksal süreç başlatmak, her haber için uygulanabilen bir işlem değildir. Ancak bireylerin özel hayatının gizliliği ve pek çok hakkı kanunlar çerçevesinde koruma altına alınmıştır. Bu nedenle bu hakları ve 5651 sayılı ilgili kanunu ihlal eden haber ve içerikler mahkeme kararıyla kaldırılabilir. Bu yasa çerçevesinde olan ve internetten haber sildirmek için hukuki sürecin başlatılabileceği haberlerin özellikleri;

  • Yayınlanan içeriğin bilişim suçları kanunun kapsam alanı içinde olması,
  • Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa aykırı bir içerik olması,
  • Bireylerin özel hayatının gizliliği ya da herhangi bir kişilik hakkının ihlal edilmesi,
  • İnternette unutulma hakkı ihlalinin olmasıdır.

Bu özellikleri bulunan haber hakkında hukuki işlem başlatma imkanınız vardır. Bunun için bilişim suçları avukatlarından hukuki destek alabilirsiniz. Alanında tecrübeli ve dakik çalışan bilişim suçları avukatları, oldukça uygun fiyatlarla haklarınızı ihlal eden haberlerin kaldırılmasında yardımcı olur.

Deniz Hukuku & Deniz ticareti avukatı

Deniz Hukuku Büroları İstanbul

Deniz hukuku büroları İstanbul hizmeti sayesinde deniz ticaretinde yaşayacağınız her türlü sorunu hukuk yoluyla çözebilirsiniz. Deniz hukuku büroları, deniz hukukunda uzmanlaşmış avukatlar tarafından oluşturulmuştur. Deniz

İş Hukuku

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş hukuku avukatı İstanbul hizmeti sayesinde iş yerinde yaşadığınız ve yaşayacağınız sorunlar çözüme ulaşmaktadır. İş davası avukatı İstanbul hizmeti ile sizlere iş yerinde yaşadığınız tüm