Bilişim Avukatı İstanbul

Bilişim Avukatı İstanbul

Bilişim avukatı İstanbul ilinde ve diğer illerde hizmet vermektedir. Bilişim sistemi üzerinden işlenen suçlara dair dosyalarda, elektronik sözleşme düzenlemelerinde, mobil uygulamalarda yer alan hukuki süreç ve kullanıcı sözleşmeleri düzenlenmesi ve e-ticaret aşamalarındaki hukuki süreçlerde vekillik hizmetinde bulunan avukatlara bilişim avukatları denir.  Herhangi bir siber saldırı veya zorlama da, sisteme bir şekilde girerek verileri ele geçirme, sistem üzerinden yapılan haberin kaldırılması gibi tüm işlemler bilişim suçları avukat niteliğinde ki kişiler tarafından yürütülür.

Türkiye’nin en iyi bilişim avukatı olmak adına hizmet verenler, öncelikle bilişim sistemine dair teknik kavramlara hakim olmaları gerekmektedir. Bilişim suçlarına bakan avukatlar İstanbul ilinde verdikleri hizmetlerle ve yaptıkları araştırmalarla ün salmışlardır. Bilişim avukatları, bilgi teknolojilerinin hukuki boyutu üzerinde hem gerçek hem de tüzel kişilere danışmanlık verirler.

Bilişim Hukuku Nedir ?

Bilişim Avukatı İstanbul ilinde birçok avukat bu alana ilgi göstermeye çalışmaktadır. Bilişim suçlarına bakan avukatlar davayı analiz ettikten sonra gerekli hukuki müdahale de bulunacaktır.

Bilişim kavramı pos cihazları, bilgisayar, telefon, tablet vb. araçlarla yapılan bilgi aktarımını ifade etmektedir. Facebook, Twitter, İnstagram, Youtube v.b sosyal medya hesapları ile e-mail ve Telegram, Whatsapp vb. uygulamalar bilişim sistemi uygulamaları olarak kabul edilmektedir. Bu bilişim sistemleri üzerinden işlenen suçlarla ilişkin olan hukuk sistemine bilişim hukuku denir.

Bilişim avukatı ücretleri davaya, konuya ve illere göre değişiklik göstermektedir. Vekaletname ücreti belirlenirken Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenecek olan avukatlık asgari ücretin altında bir bilişim davası avukatının fiyat belirlemesi yasaktır. Bilişim Avukatı İstanbul, bu konuyla ilgilenen avukat sayısının en çok olduğu ildir.

Bilişim Avukatı İstanbul Görevleri

Bilişim avukatları birçok dava için hukuksal destek sağlamaktadır. Bu sebeple bu avukatların birçok görevi de bulunmaktadır.  Bilişim avukatlarının bilmesi gereken en önemli konuların başında Türk Ceza Kanunu ile Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer konulardaki bilişim suçları gelir. Aynı zamanda;

  • E-ticarette Tüketicinin hakları ve satıcının yükümlülükleri bilmek,
  • İnternet yayıncılığı hakkında bilgi sahibi olmak,
  • İnternetteki yayının kaldırılması,
  • İnternet sitesine erişimin engellenmesi,
  • İnternette yayınlanan eserlere ilişkin fikri hatlar v.b konulara hakim olmak bilişim avukatlarının en önemli görevleri arasında yer almaktadır.

Bilişim Avukatı İstanbul ilinde bu konularda kendini oldukça geliştirmiş avukat sayısı oldukça fazladır.

Siber Suçlar Avukatı İstanbul

Siber Suçlar Avukatı İstanbul

Siber suçlar avukatı İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülkenin genelinde görülen pek çok davaya bakmaktadır. Bunlar siber suçlar karşılığında hakların arandığı

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş hukuku avukatı İstanbul, işçilerin işverenler ile arasındaki ilişkiyi hukuki yönden inceleyen kişidir. İş hukuku avukatları işçi için genel olarak; İhbar tazminatı, Kıdem tazminatı, İşe