Bilişim Avukatı

Bilişim Avukatı

Bilişim avukatı; bilişim hukukunda yer alan konularda savunma yapan avukatlar için kullanılan bir kavramdır. Gün geçtikçe değişen teknoloji ile bilişim sistemleri alanında da savunmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Bilişim konularının tümü hakkında destek alınabilecek bilişim avukatları; yaşanan mağduriyetlere karşı çözüm yolu bulunabilmesine yardımcı olur. Son zamanlarda günlük işlemlerin çoğu; internet platformlarından yürütülmektedir. Bu sebeple; siber dolandırıcılığa maruz kalma sorunu ya da farklı bilişim problemleriyle çok sık karşılaşılmaktadır. İnternet ortamını kullanan ve online platformlarda hizmet veren bireyler; bilişim suçları ve siber suçlar ile karşı karşıya kalabilir. Bilişim avukatları bu tip davaların savunmasında görevlendirilmektedirler. Bilişim avukatları yerine bilişim suçları avukatı ya da internet avukatı gibi isimler de kullanılabilir.

Bilişim  teknolojileri; bilginin ve elektronik işlemlerin araçlar dâhilinde iletilmesidir. Dolayısıyla bilişim sistemleri de çeşitli cihazlar üzerinden sağlanmaktadır. Bu sebeple; bilişim avukatlarının görev alanı oldukça geniştir.

Bilişim Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Bilişim avukatı siber suçlar hakkında uzmanlaşmış avukattır.  Bu avukatlar Ceza Hukuku içinde yer almazlar. Ancak yine de bilişim suçlarından doğan cezalara bakmakla yükümlüdürler. Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenmiş olan bilişim suçları aşağıdaki gibidir ve bu bilişim suçları avukat yardımıyla çözüme kavuşturulabilir.

  • Farklı bilişim sistemlerine sızma suçu;
  • Sistemleri bozma; erişimi kesme; engelleme; veri yok etme ya da değiştirme suçları;
  • Yasaklanmış cihaz ya da program kullanımı suçları;
  • Kredi kartlarının kötü amaçlar ile kullanılması;
  • Sahte sosyal medya hesabı ile yapılan dolandırıcılıklar;
  • Online olarak yapılan şantajlar;

Bilişim suçları en iyi bilişim avukatı sayesinde çözüme kavuşturulabilir. Ancak bu suçlar için ödenecek avukatlık ücreti farklı olabilir.

Öz Hukuk Davalarında Bilişim Avukatlarının Görevi

Bilişim avukatı siber suçların çözümlenmesinde görev alır. Ayrıca  farklı davaların altında yatan problemlere de çözüm yolu arar. Tazminat; ticari davalar; boşanma ya da özel hayatla ilgili yaşanan uyuşmazlık davalarıyla da ilgilenen bilişim avukatlarının önemi büyüktür.

Bilişim suçlarına bakan avukatlar Ankara ilinde kaliteli bir hizmet sunmaktadir. Sunulan hizmetler arasında; Facebook; Instagram; WhatsApp ya da Twitter üzerinden gerçekleşen hakaret ve tehdit davalarına karşı çözüm yöntemleri de yer alır. Dolayısıyla; bilişim suçları avukat hizmetleri; farklı dava türlerine de avantaj sağlamaktadır.

Bilişim Avukatları Ankara Hizmetleri

Bilişim avukatı sayesinde dolandırıcılık nedeniyle yaşanan birçok internet mağduriyeti giderilmektedir. Bunların yanında içerik silme ya da kaldırma işlemleri de bilişim avukatları tarafından gerçekleştirilir. Türk Ceza Kanununda çeşitli yasalarla düzenlenen suçların işleme alınması; bilişim hukuku konusu içinde yer alır.  Bu sebeple; siber suçlarla ilgilenen avukatlar ceza kanununa da vakıflardır.

Bilişim avukatları Ankara ilinde ve diğer illerde hizmet vermektedir. Bu avukatlar tarafından izlenen tüm davaların yönetimi titizlikle yapılır. Çünkü bilişim sektörü gün geçtikçe gelişen sektörler arasında bulunur. Bu durum bilişim avukatı ücretleri konusunu etkileyen bir faktördür. Hukuk büromuz üzerinden; yaşanan siber mağduriyetler; tecrübeli avukatlarımız tarafından çözülmektedir.

İletişim

Siber Suçlar Avukatı İstanbul

Siber Suçlar Avukatı İstanbul

Siber suçlar avukatı İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülkenin genelinde görülen pek çok davaya bakmaktadır. Bunlar siber suçlar karşılığında hakların arandığı

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş Hukuku Avukatı İstanbul

İş hukuku avukatı İstanbul, işçilerin işverenler ile arasındaki ilişkiyi hukuki yönden inceleyen kişidir. İş hukuku avukatları işçi için genel olarak; İhbar tazminatı, Kıdem tazminatı, İşe